පිරිමින් කාන්තාවන් වෙත ආකර්ශණය වීමට බලපාන හේතු

1)ඇස් සම්බන්ධතා පවත්වා ගැනීම

ලෝකයේ මෙතෙක් පැවතිය හැකි වඩාත්ම සමීප දෙයක් වන්නේ ඇස් සම්බන්ධයි.එනම් ඇස් ස්පර්ශ කිරීමේ බලය.එය පිරිමින්ව ආකර්ෂණය කර ගනියි.

2)හොඳ සවන්දෙන්නෙකු වීම සහ බුද්ධිමය සංවාද පැවැත්වීම

ඕනෑම පිරිමියෙකුට, මූලික ආකර්ෂණය ස්ත්‍රියකගේ පෙනුමට බොහෝ සෙයින් සම්බන්ධ වුවද, ඔහුට ඇය සමඟ බුද්ධිමය මට්ටමින් කතා කිරීමට හැකිවීමද එකසේ වැදගත් වේ. පිරිමියෙකු පවසන දේ සැබවින්ම අගය කරන සහ ඒ සඳහා ඔහුව අගය කරන කාන්තාවක් සමඟ සිටීම සෑම පිරිමි ළමයෙක්ම සොයන දෙයකි.

3)ඔබ ඔහුව කුතුහලයෙන් තබාගන්න

පිරිමින්,කාන්තාවන් හඹා යෑම සහ ඇය ගැන වැඩි විස්තර දැන ගැනීමට කුතුහලයෙන් හා උද්‍යෝගයෙන් තබා ගැනීමට කාන්තාවකට ඇති හැකියාව ඇත්තෙන්ම අගය කරයි. මෙය බොහෝ පිරිමින් අතිශයින්ම කැමති දෙයක් ලෙස සලකයි.ඔබේ විස්තර පිළිබඳව ඔහුට කුතුහලයක් ඇති කරන්න.

4)විලාසිතාවන් වැළඳ ගැනීම

කාන්තාවන් හොඳම ඇඳුම් අඳිනවා මෙන්ම හොඳ විලාසිතා කරනවා දැකීමට පිරිමින් ප්‍රිය කරන අතර එමඟින් ඔවුන් උනන්දු විය හැකි කාන්තාව පිළිබඳ හොඳ හැඟීම් ඔවුන්ට ලබා දෙයි. ඇඳුම් පැළඳුම් ඔවුන්ගේම භාෂාවක් කතා කරයි, එබැවින් එය ලස්සන ඇඳුමක් වුවද,සරාගී ඇඳුමක් වුවද හෝ වේවා. හිසකෙස් සහ වේශ නිරූපණ සමඟ හොඳින් සැරසී සිටීම මිනිසෙකුගේ කල්පවත්නා හැඟීමක් ඇති කරයි.

5)ඔවුන්ගේ විහිළුවලට සිනාසෙන්න

පිරිමින් කාන්තාවන් සිනාසීමට කැමතියි. ඔවුන් ස්ත්‍රියකගේ මුහුණට සිනහවක් ගෙන ඒම සඳහා පමණක් බොහෝ දේ ඉදිරිපත් කරනු ඇති අතර ඔබ එය අගය කිරීම නිසැකවම ඔහුගේ හදවතට බලපානු ඇත.

සටහන – සචිනි සත්සරණි ප්‍රේමරත්න